29.03.2019 r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Mitologiczny.

XII Powiatowy Konkurs Mitologiczny

29 marca 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbyła się  XII  edycja Powiatowego Konkursu Mitologicznego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku w konkursie wzięły udział cztery szkoły: Szkoła Podstawowa nr  1  im. Janusza Korczaka w Chojnie, Szkoła Podstawowa w Trzcińsku – Zdroju, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Koordynatorami konkursu były nauczycielki: mgr Katarzyna Mickiewicz – Bindas i mgr Gabriela Lasowska.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której pracowały: Teresa Błońska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie oraz Eugenia Hajduk – emerytowana nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr  2  Chojnie.

W pierwszej części konkursu drużyny zmierzyły się z wiedzą o boskiej genealogii. Mając do  dyspozycji schemat i rozsypankę imion bogów greckich, układali drzewo genealogiczne. W kolejnym etapie zmagań, zespoły odpowiadały w określonym czasie na pięć losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności. W trzeciej rundzie – kalamburach – młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł.

Czwarta runda polegała na przedstawieniu dowolnej postaci mitologicznej przez reprezentacje szkół. W tej części jurorzy oceniali prezentację postaci (strój, rekwizyty, pomysłowość, zachowanie zgodności z wizerunkiem mitologicznym oraz samo wystąpienie, m.in. płynność i  oryginalność wypowiedzi).

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gryfinie: Marta Pięknik, Karolina Waniel, Karolina Musiał (opiekun: Katarzyna Stempińska),

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie: Zuzanna Tuszakowska, Marta Konikowska, Karol Prętki (opiekun: Justyna Gała),

III miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie w składzie: Oliwia Sugier, Zuzanna Lorenc, Marcel Cacek (opiekun: Edyta Krupa – Nadolny),

IV miejsce: Szkoła Podstawowa w Trzcińsku – Zdroju: Wiktoria Sarnecka, Tadeusz Bindas, Grzegorz Tatkowski (opiekun: Anna Bielawska).

Nagrody dla uczestników konkursu i poczęstunek zostały ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSP w Chojnie oraz sponsorów.

mgr Katarzyna Mickiewicz – Bindas

mgr Gabriela Lasowska