3.06.2019 r. Piotr Czarnota z kl. 2 TŻ zajął I miejsce w szkolnym konkursie chemicznym „Chemia w życiu codziennym”.

SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY „CHEMIA W ŻYCIU CODZIENNYM”

3 czerwca 2019 r. w Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych w Chojne odbył się po raz kolejny szkolny konkurs chemiczny „Chemia w życiu codziennym”. Celem konkursu było motywowanie uczniów do poszerzania swoich wiadomości, mobilizowanie do samodzielnej i  systematycznej pracy oraz popularyzowanie i rozwijanie zainteresowań chemicznych. W  konkursie udział wzięło 24 uczniów, głównie z klas pierwszych liceum i technikum.

związanie testu jednokrotnego wyboru. Test zawierał 40 zadań. Pytania dotyczyły zagadnień takich jak: skały i minerały, przeróbka wapieni, gipsu i kwarcu, gleba, źródła energii, chemia środków czystości, chemia w żywności, chemia leków oraz odzież i opakowania.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Piotr Czarnota, kl. 2 TŻ

2 miejsce – Kacper Dybizbański oraz Łukasz Biel, kl. 1 bd LO

3 miejsce – Wiktoria Klimela, kl. 1 TH

Zwycięzcom gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w przyszłym roku. Uczestnicy konkursu otrzymają pochwały, a na zwycięzców czekają nagrody książkowe.

Organizator konkursu:

mgr inż. Justyna Sumara