31.05.2019 r. Zuzanna Lorenc (kl. I ac LO), Kaja Nowak (kl. II bd LO), Anna Sobolewska (kl. II bd LO) i Dawid Depa (kl. III TB) otrzymali wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko – Planeta”.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko – Planeta”

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko – Planeta”. Organizatorem XVI edycji konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie”, przy współpracy merytorycznej z Międzywydziałowym Studium Ochrony Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Uczestnicy wzięli udział w wybranej przez siebie formie rywalizacji: teście z zakresu wiedzy o ochronie środowiska lub konkursie prac indywidualnych.

Test wiedzy o ochronie środowiska wybrała Zuzanna Lorenc z klasy I ac LO. Ostatnią częścią testu było pytanie opisowe, które w tym roku brzmiało: „W jaki sposób mógłbyś wraz z bliskimi chronić powietrze przed zanieczyszczeniami?”

Tematem tegorocznych prac indywidualnych było: „Piękno polskiej przyrody i jej ochrona”. Do konkursu prac indywidualnych przystąpiło troje uczniów naszej szkoły: Dawid Depa z  kl.  IIITB, Kaja Nowak z kl. II bd LO i Anna Sobolewska – kl. II bd LO.

Poniżej kilka zdjęć prac uczestników.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy przystąpili do konkursu otrzymali wyróżnienia.

Życząc kolejnych sukcesów mam nadzieję, że rywalizacja pomogła w pogłębianiu i  upowszechnianiu wiedzy o ochronie środowiska i przyrodzie Polski.

Szkolny organizator konkursu

mgr Barbara Zubala