02-05.2021 r. realizowany był w naszej szkole program „Loguj się z głową” – program profilaktyki uniwersalnej rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Program „Loguj się z głową”

Od lutego do maja 2021 r.  realizowany był w naszej szkole program „Loguj się z głową” – program profilaktyki uniwersalnej rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zadaniem programu było dostarczenie wiedzy i ukształtowanie umiejętności uczniów sprzyjających bezpiecznemu korzystaniu z internetu i mediów elektronicznych oraz chroniących przed e-uzależnieniami.
W ramach programu „Loguj się z głową” wychowawcy na godzinach wychowawczych realizowali tematy np.: „Radzenie sobie ze stresem”, „E-hazard i gry online”,  „Zagrożenia internetu”. Podczas zajęć uczniowie zdobyli wiedzę dotyczącą mechanizmu działania czynników wywołujących stres, zostali zapoznani z konsekwencjami radzenia sobie ze stresem poprzez granie w gry komputerowe i korzystanie z internetu, otrzymali informacje na temat skutecznych metod pokonywania stresu oraz zostali zapoznani z ryzykiem związanymz nadmiernym zaangażowaniem się w gry online.

mgr Małgorzata Limanówka