02.2018 r. w ramach projektu RPO WZ „Kwalifikacje dziś – dobra praca jutro” uczniowie klas II TH i III TH rozpoczęli kurs stylizacji paznokci.

Kurs stylizacji paznokci

W ramach projektu „Kwalifikacje dziś – dobra praca jutro” realizowanego przez TWP Oddział Szczecin i ZSP w Chojnie, w miesiącu lutym, 20 uczniów z klasy II i III Technikum Hotelarskiego rozpoczęło kurs stylizacji paznokci.

Celem kursu jest przygotowanie uczniów do zawodu stylisty paznokci, co podniesie ich kompetencje zawodowe w zakresie dodatkowych usług hotelarskich oraz pozwoli na  lepsze funkcjonowanie na rynku pracy.

Szkolenie prowadzone jest w formie zajęć teoretycznych i praktycznych w łącznym wymiarze 30 godzin. Podczas pierwszych – teoretycznych zajęć omówione zostały zagadnienia w  temacie m.in. budowy i chorób paznokci, zasad dezynfekcji narzędzi i nadawania kształtów paznokciom. Szkolenie praktyczne odbywa się w dwóch grupach na stanowiskach pracy wyposażonych w produkty, urządzenia i narzędzia niezbędne do nauki. Kursantki, pod  okiem wykwalifikowanej i doświadczonej pani instruktor, uczą się wykonywać manicure klasyczny i hybrydowy, ćwiczą techniki przedłużania płytki paznokcia oraz doskonalą umiejętności tradycyjnego wzornictwa.

Po zakończeniu kursu uczniowie uzyskają zaświadczenie, które będzie potwierdzeniem nabytych umiejętności i uprawni do podjęcia pracy w charakterze stylisty paznokci.

mgr inż. Bianka Małysz – Lewandowska