03.05.2016 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego i Pocztów Sztandarowych ZSP w Chojnie wzięli udział w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Udział przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i Pocztów Sztandarowych
ZSP w Chojnie w obchodach Święta Konstytucji 3 Maja

Z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja,  poczty sztandarowe i przedstawiciele samorządu uczniowskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie wzięli udział w uroczystościach Narodowego Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:00 mszą św. w Kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie celebrowaną przez ks. A. Chodakowskiego.

Kolejnym etapem obchodów były uroczystości na placu Konstytucji 3 Maja, w których udział brali Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Burmistrz Chojny Adam Fedorowicz, przedstawiciele szkół, związków, stowarzyszeń, świetlic środowiskowych i wiejskich.

Przemówienie okolicznościowe wygłosił burmistrz Adam Fedorowicz, w którym przypomniał historię dotyczącą święta.

Po przemówieniu pod „Pomnikiem Osadników” autorstwa artysty rzeźbiarza Stanisława Biżka, delegacje stowarzyszeń, związków, placówek oświatowych, świetlic środowiskowych i wiejskich złożyły wiązanki kwiatów.

Naszą szkołę w uroczystościach reprezentowali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego w składzie: Maciej Ogonowski, Justyna i Aneta Jaz, natomiast w  poczcie sztandarowym wystąpił: Jakub Surowiecki, Julia Łągiewczyki i Aleksandra Szurgocińska.

Poczty Sztandarowe