04.12.2021 r. odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Eliminacje okręgowe XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

04.12.2021 r. w Zespole Szkół Nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbyły się  eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą XXVI edycji Olimpiady było „Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”. Naszą szkolę reprezentowała Nikola Hołota z klasy 3 HŻp.

Do olimpiady przystąpiło 34 uczniów z całego okręgu, z liceum i technikum. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 80 pytań, które obejmowały podstawowe wiadomości z  zakresu nauki o żywieniu oraz zaawansowaną wiedzę dotyczącą biologicznochemicznych aspektów żywienia, technologii żywności i technologii gastronomicznej z towaroznawstwem, a także podstawowe umiejętności z zakresu oceny surowców, sporządzania potraw i napojów, organizacji żywienia i usług gastronomicznych oraz obsługi konsumenta.

Nikola Hołota nie zakwalifikowała się do etapu centralnego. Mimo to gratulujemy uzyskanego wyniku.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka