07.10.2019 r. odbyły się otrzęsiny klasy I BI.

Otrzęsiny klas I BI p i I BI g

W dniach 7 i 9 października 2019 r., zgodnie z tradycją, miały miejsce otrzęsiny uczniów klasy I BI g i kl. I BI p, zorganizowane przez klasę 4 BI. Nowi uczniowie naszej szkoły, podczas godzinnej zabawy, zmagali się z kilkoma konkurencjami przygotowanymi przez starszych kolegów. Na początku ozdobiono twarze pierwszaków. Ich pierwszym zadaniem było symboliczne spróbowanie mleka z odrobiną przypraw. Na osoby, które zdołały wypić mleko z miski bez pomocy rąk, czekała miła niespodzianka w postaci słodyczy. Pozostali uczestnicy zabawy musieli zadowolić się nagrodą pocieszenia.

Następnym zadaniem, z którym musieli zmierzyć się pierwszoklasiści było tzw. „golenie balona”. Konkurencja wymagała sprawności manualnej, ale też refleksu. Organizatorzy postawili w niej na czas. Na zwycięzców, i tym razem, czekała słodka nagroda.

Trzecia i ostatnia konkurencja była najbardziej wymagająca. Polegała na zjedzeniu jogurtu z  utrudnieniami. Jedna osoba z pary miała za zadanie nakarmić drugą osobę, nie widząc jej  twarzy. Zabawie towarzyszyło wiele emocji, ale przede wszystkim śmiechu.

Na zakończenie otrzęsin odbyło się ślubowanie, wymyślone przez czwartoklasistów, które pierwszoklasiści przyjęli – głośnym ślubuję, stając się pełnoprawnymi uczniami ZSP w  Chojnie.

Uczniowie klasy I BI p pokazali klasę. Zdopingowani przez wychowawcę z uśmiechem podeszli do wszystkich konkurencji i walczyli w nich do końca. Pierwszoklasiści kl. I BI g, początkowo przestraszeni przez starszych, wymagających kolegów, w trakcie kolejnych konkurencji nabrali pewności i odważnie stawili czoła zadaniom.

Otrzęsiny przebiegały w miłej atmosferze zabawy i rywalizacji. Starsi koledzy zadbali nie tylko o słodkości z pikantną nutką, ale i o porządek.

Filip Urban, kl. IV BI