08.03.2016 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet.

Być dziewczynką, być kobietką…..
–  Obchody Dnia Kobiet w ZSP w Chojnie

8 marca to wyjątkowy dzień dla każdej kobiety. Po raz pierwszy Dzień Kobiet świętowano w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku. Następnie zwyczaj ten przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, potem do Niemiec i Szwajcarii. Datę 8 marca przyjęto w 1922 roku na pamiątkę fali marcowych kobiecych strajków w Sankt Petersburgu w 1917 roku. W naszym kraju święto kobiet zostało zauważone dopiero po II wojnie światowej.
W zakładach pracy składano kobietom życzenia i obdarowywano prezentami w postaci  rajstop, mydełka albo kawy. Obowiązkowo wręczano tulipana lub goździka. Centralne obchody Dnia Kobiet zniknęły w roku 1993.

Na ten dzień w naszej szkole została przygotowana przez wychowanków Pana Krzysztofa Janika, klasy 2BI, przepiękna gazetka szkolna.

Natomiast wejścia do szkoły zostało przyozdobione dużymi kwiatami wykonanymi przez członków Samorządu Uczniowskiego.

Każdego roku w naszej szkole Święto Pań obchodzi się z niezwykłym rozmachem.

Natomiast dziewczęta z wszystkich klas naszej szkoły zostały obdarowane przez chłopców z Samorządu Uczniowskiego słodką niespodzianką w postaci ciacha.

Atmosfera tego dnia była świetna! Te miłe gesty ze strony panów wywołały wiele radości i uśmiechów na twarzach wszystkich kobiet. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych pań. Ponieważ: „Kobieta jest arcydziełem wszechświata” – Gotthold Lessing.

Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego
Zdjęcia: Dawid Szeremeta, kl. 3 TI