1.03.2016 r. odbyła się debata na temat demokracji kiedyś i dziś, zorganizowana w ramach projektu “Politeja Szkoły Średniej”.

Debata nt. demokracji kiedyś i dziś

W ramach projektu pt. „Politeja Szkoły Średniej” organizowanego przez uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, Michalinę Czubak i Emilię Hadrzyńską, 1.03.2016 r. odbyła się debata na temat demokracji kiedyś i dziś. Na spotkanie zostali zaproszeni uczniowie Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie pod opieką pani Katarzyny Wieder, którzy wykazali się ogromną wiedzą na temat polityki zarówno w czasach starożytnych, jak i  dzisiaj. Uczniowie na początku musieli zaprezentować przygotowane przez siebie prezentacje o różnych ustrojach politycznych, po czym przeszli do głównej części spotkania, czyli debaty. Debata podzielona była na dwie części, w czasie których, w poszczególnych grupach, omawiane były różne problemy. Wszystkie grupy aktywnie zabierały głos i udzielały konstruktywnych odpowiedzi, popierając je mocnymi argumentami.

Michalina Czubak 2abd