1.03.2019 r. odbył się X Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej.

X NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

1 marca 2019 r., po raz dziesiąty, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbył się Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej. Idea jego organizacji narodziła się w momencie nawiązania współpracy przez szkołę z 5 Pułkiem Inżynieryjnym w Szczecinie, w celu szkolenia uczniów klas mundurowych.

Niejako w podzięce za prowadzenie szkolenia, szkoła zorganizowała turniej piłki siatkowej, na który zaproszono reprezentację 5 Pułku Inżynieryjnego. Z czasem zmieniono formułę turnieju, zapraszając do udziału w nim także reprezentację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie oraz Nadleśnictwa w Chojnie. Szkołę reprezentowały drużyny składające się z nauczycieli oraz uczniów.

W tegorocznej edycji wystąpiły zespoły 5 Pułku Inżynieryjnego, PSP w Gryfinie, Nadleśnictwa Chojna oraz gospodarze. Po ustaleniach z kapitanami drużyn zespoły zostały podzielone na dwa koszyki oraz przystąpiły do rywalizacji w grupach.

Los nie był łaskawy dla reprezentacji nauczycieli, którzy trafili do grupy śmierci. Niestety w  pierwszym meczu ulegli reprezentacji PSP w Gryfinie, przegrywając 1:0, natomiast w  meczu o życie ulegli faworytowi imprezy, czyli reprezentacji 5 Pułku w identycznym stosunku 1:0.

W drugiej grupie doszło do rywalizacji pomiędzy reprezentacjami Nadleśnictwa oraz  uczniów. Zwycięzcami w tym pojedynku zostali uczniowie. Taki układ gier i wyniki spowodowały, że w meczu o trzecie miejsce doszło do rywalizacji pomiędzy PSP w Gryfinie, a Nadleśnictwem. Zwyciężyła reprezentacja Nadleśnictwa 2:1. Natomiast w finale spotkały się reprezentacje uczniów szkoły oraz 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie. Po wyrównanym pojedynku i tie – breaku zwyciężył faworyt, czyli reprezentacja 5 Pułku wynikiem 2:1. Wicedyrektor Małgorzata Limanówka wręczyła uczestnikom dyplomy oraz puchar przechodni, który ponownie trafił do 5 Pułku.

Warto wspomnieć o poczęstunku oraz obsłudze, który przygotowały Panie: Małgorzata Zarzycka oraz Bianka Małysz – Lewandowska wraz z uczniami klas o kierunku gastronomiczno – hotelarskim, za który bardzo dziękują organizatorzy turnieju.

Wyniki turnieju:

1. 5 Pułk Inżynieryjny w Szczecinie,