1.04.2019 r. uczniowie kl. II a i II d LO wzięli udział w warsztatach w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie.

I warsztaty w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie

W ramach projektu „Licealista w świecie nauki”, 1 kwietnia 2019 r., 14 uczniów klasy II a i II d LO wzięło udział w pierwszych z dwóch zaplanowanych warsztatów w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie.

Zgodnie z wybranym tematem zajęć „Genetyczne menu – analiza jakościowa produktów spożywczych z użyciem technik molekularnych”, uczniowie zgodnie z instruktażem Pani mgr  inż. Sonii Hiller oraz Pani mgr inż. Dagmary Zagrobelny, dokonali izolacji materiału genetycznego z mięsa mielonego wieprzowego, parówek wieprzowych, szynki drobiowej oraz kiełbasy sojowej.

Przygotowane na zajęciach próby zostaną na kolejnych zajęciach poddane elektroforezie i  łańcuchowej reakcji polimerazy w celu sprawdzenia właściwego składu produktów.

mgr Agnieszka Pawlaczyk