1.04.2022 odbył się XI Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej z 5 Pułkiem Inżynieryjnym w Szczecinie

XI Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej

Już po raz jedenasty, 1 kwietnia 2022 r., byliśmy organizatorami  Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej w ramach współpracy z 5 Pułkiem Inżynieryjnym w Szczecinie.   Idea organizacji turnieju narodziła się w momencie nawiązania współpracy przez szkołę z 5 Pułkiem, w związku z rozpoczęciem prowadzenia w szkole klas wojskowych.

W tegorocznej edycji wystąpiły zespoły 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie Podjuchach, reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Gryfinie, a także gospodarze czyli drużyny nauczycieli oraz uczniów szkoły.

Po ustaleniach z kapitanami drużyn zespoły zostały podzielone na dwa koszyki oraz przystąpiły do rywalizacji w grupach. Los nie był łaskawy dla reprezentacji nauczycieli, którzy zgodnie     z planem przegrali z faworyzowaną reprezentacją 5 Pułku, natomiast reprezentacja PSP w Gryfinie, po dość zaciętym i dramatycznym meczu ostatecznie pokonała reprezentację uczniów szkoły.

Taki układ gier i wyniki spowodowały, że w meczu o trzecie miejsce doszło do rywalizacji pomiędzy nauczycielami oraz uczniami, gdzie zwyciężyła bardziej doświadczona ekipa belfrów.

W finale spotkały się natomiast reprezentacje 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie oraz PSP w Gryfinie. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężył faworyt, czyli reprezentacja 5 Pułku, wynikiem 2:0. Na zakończenie nastąpiło uroczyste wręczenie uczestnikom pamiątkowych dyplomów oraz pucharu przechodniego, który ponownie trafił do 5 Pułku. W tym miejscu bardzo dziękujemy  całemu zespołowi nauczycieli przedmiotów gastronomiczno-hotelarskich za przygotowanie poczęstunku oraz obsługi turnieju.  Za rok widzimy się ponownie na kolejnej, 12. edycji turnieju.