1.06.2022 r. obchodziliśmy Dzień Dziecka.

Obchody Dnia Dziecka w ZSP w Chojnie

1 czerwca 2022 r. z okazji Dnia Dziecka w ZSP w Chojnie odbyły się pokazy ratownicze oraz militarne. Pokazy ratownicze były przeprowadzone przez zaproszonego gościa Pana Marka Kisły oraz młodych ratowników z WOPR Myślibórz. Na wysokości zadania stanęła również Szkolna Grupa WOPR, organizując bardzo realistyczny pokaz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Pokaz eksponatów militarnych w naszej szkole był możliwy dzięki zaproszonemu pasjonatowi historii i muzelanikowi – Panu Mirosławowi Wójcikowi.

Po uroczystym otwarciu pokazów przez Panią Dyrektor Adrianę Salamończyk w sali gimnastycznej, uczniowie z zainteresowaniem słuchali o działaniach WOPR Myślibórz.

Pokazy ratownicze, początkowo miały odbyć się na otwartej przestrzeni, jednak ze względu na  niedogodne warunki atmosferyczne, zostały przeniesione do wyznaczonych wcześniej sal lekcyjnych.

Powyższe zmiany nie wpłynęły negatywnie na obchody Dnia Dziecka, a uczniowie wraz  z  opiekunami mogli poruszać się po następujących stacjach:

Stacja 1 – Rzut liną,

Stacja 2 – Resuscytacja Krążeniowo – Oddechowa oraz pozycja boczna bezpieczna,

Stacja 3 – Obsługa apteczki pierwszej pomocy,

Stacja 4 – Zasady bezpieczeństwa wodnego,

Stacja 5 – Promocja WOPR,

Stacja 6 – Pokazy Szkolnej Grupy WOPR,

Stacja 7 – Historia Ziem Zachodnich – pokazy eksponatów militarnych.

Program obchodów Dnia Dziecka został wcześniej przedstawiony nauczycielom oraz uczniom, dzięki czemu każda klasa wiedziała, gdzie się udać w danej chwili.

Dzień dziecka zakończył się poczęstunkiem w postaci kiełbasek, zakupionych dzięki Pani Dyrektor oraz Radzie Rodziców. Obchodom towarzyszyła świetna muzyka i doskonała atmosfera. Zaproszeni goście otrzymali tabliczki z podziękowaniami od organizatorów imprezy. Po zakończonym Dniu Dziecka uczniowie wrócili na lekcje.

Opiekunowie:

mgr Aneta Kisły