1.09.2016 r. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w obchodach 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Udział klas mundurowych w obchodach
77. rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września 2016 r. uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w  Chojnie uczestniczyli w uroczystościach rocznicowych 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczęły się od uroczystej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

IMG_7543

Po zakończeniu mszy świętej, nastąpił przejazd przedstawicieli władz lokalnych, pocztów sztandarowych szkół i organizacji, uczniów, a także innych zaproszonych gości oraz  mieszkańców na plac przed Cmentarzem Wojennym w Starych Łysogórkach.

IMG_7542

Tu gospodarz uroczystości, burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, dokonał otwarcia Lapidarium, które z kolei poświęcił abp Andrzej Dzięga. Następnie wszyscy zgromadzeni udali się na pobliski Cmentarz Wojenny, gdzie miała miejsce modlitwa w intencji poległych i  Ojczyzny.

IMG_7550

Kolejnym elementem uroczystości był apel poległych oraz złożenie kwiatów przed  pomnikiem Wdzięczności 1 Armii Wojska Polskiego przez delegacje władz wojewódzkich, powiatowych, okolicznych gmin, wojska, a także szkół oraz organizacji.

IMG_7545

mgr Marek Bednarz