1.09.2020 r. odmiennie niż zwykle powitaliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.

Każdy przecież początek

to tylko ciąg dalszy,

a księga zdarzeń

zawsze otwarta w połowie.

Wisława Szymborska

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie, odmiennie niż  zwykle, powitaliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. W tym roku w murach szkoły brakowało typowego dla tego dnia radosnego gwaru. W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną nie było wspólnej, uroczystej akademii. Na sali gimnastycznej, o różnych godzinach i w bardzo ograniczonym gronie, spotkali się z wychowawcami i dyrekcją szkoły tylko uczniowie klas pierwszych.

Dla pozostałych uczniów rozpoczęcie roku szkolnego było bardzo kameralne – w klasach, z wychowawcami. Pierwsze spotkania odbywały się według ustalonego harmonogramu w  różnych budynkach szkoły i o różnych godzinach.

Do tego roku szkolnego trzeba było przygotować się szczególnie. W szkole wprowadzono szereg nakazanych zaleceń sanitarnych, a także przeorganizowano pracę tak, aby  zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem. W związku z tym, 2 września z uczniami klas drugich i trzecich liceum oraz częściowo technikum, nauczyciele prowadzili lekcje zdalnie.

W tym dniu uczniowie klas pierwszych, pod opieką nauczycieli i wychowawców, poznawali szkołę. W czwartek natomiast uczniowie wszystkich klas, na pierwszych trzech lekcjach, spotkali się ze swoimi wychowawcami. Po prawie półrocznej nieobecności na terenie szkoły potrzebne były takie spotkania, w czasie których można było podzielić się wspomnieniami pełnymi emocji z okresu nauczania zdalnego, nabrać świeżego zapału do zdobywania wiedzy a także m. in. szczegółowo omówić procedury funkcjonowania szkoły w czasie epidemii.

Wszystkim uczniom, szczególnie tym, którzy w tym roku rozpoczynają przygodę z nauką w naszej szkole, życzymy sukcesów oraz by zdobywanie wiedzy było piękną przygodą.

Zaczynamy nowy rozdział kroniki naszej Szkoły – szczególny okres, który dziś bardziej niż kiedykolwiek naznaczony jest potrzebą troski nie tylko o siebie, lecz także o  innych.

mgr Anna Krzemińska