1.10.2019 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego oraz prezesem stowarzyszenia Paczka dla Bohatera.

Spotkanie z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego

1 października 2019 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie gościł przedstawicieli Agencji Mienia Wojskowego ze Szczecina oraz prezesa stowarzyszenia Paczka dla Bohatera. Celem spotkania z młodzieżą było zachęcenie uczniów do  kontynuowania swoich militarnych pasji i wstępowania do wojska.

Uczniowie nie tylko dowiedzieli się czym zajmuje się AMW, ale też zapoznali się z zasadami przydziału kwater i innych lokali mieszkaniowych, możliwościami otrzymania świadczenia mieszkaniowego i odprawy mieszkaniowej, czyli ze sprawami, z którymi zetkną się, kiedy zdecydują się już na służbę zawodową.

Wizyta w szkole była również okazją do pokazania strony AMW, na której można znaleźć m.in. elementy umundurowania i żołnierskiego wyposażenia.

Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera zajmuje się organizowaniem pomocy dla kombatantów poprzez przygotowywanie paczek, remontów mieszkań, zakupu opału, lekarstw oraz  wycieczek organizowanych dla obrońców Ojczyzny.

Szkoła postanowiła także o przystąpieniu do tej szlachetnej inicjatywy, organizując zbiórkę wśród uczniów klas mundurowych. Kadetom klasy została także zaprezentowana kolekcja broni oraz umundurowania żołnierza polskiego ze wszystkich teatrów działań podczas II wojny światowej.

Projekt AMW „Edukacja wojskowa – współpraca AMW z Certyfikowanymi Wojskowymi Klasami Mundurowymi” został objęty honorowym patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.

mgr Marek Bednarz