1.12.2016 r. odbyły się eliminacje szkolne XII Olimpiady Przedsiębiorczości.

Eliminacje szkolne XII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości

1 grudnia 2016 r. odbyły się eliminacje szkolne XII Olimpiady Przedsiębiorczości. W naszej szkole udział w nich wzięli uczniowie kl. I abd LO: Patrycja Radtke, Justyna Zygmunt oraz Bartosz Matysiak. Etap ten polegał na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z  50  pytań o zróżnicowanym stopniu trudności.

Olimpiada Przedsiębiorczości organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Do każdej edycji zgłasza się kilkanaście tysięcy młodych ludzi z ponad 1000 szkół w całej Polsce. Jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i  Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: „Przywództwo w biznesie”.
Niestety nasi uczniowie nie zakwalifikowali się do etapu okręgowego, ale udział w  Olimpiadzie był okazją, aby przybliżyć zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, psychologii i praktyki biznesowej.

mgr Barbara Zubala