1-3.03.2022 r. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza zorganizowali pomoc rzeczową dla Ukrainy.

Pomoc dla Ukrainy

W związku z agresją Rosji na Ukrainę, w naszej szkole zostały podjęte działania pomocy dla uchodźców. W dniach od 1 do 3 marca 2022 r. Samorząd Uczniowski oraz Szkolny Klub Wolontariusza zorganizowali pomoc rzeczową dla Ukrainy.

Uciekali przed wojną. Mieli niewiele lub nie mieli niczego, dlatego nie mogliśmy przejść obojętnie. Przyłączyliśmy się do akcji „Pomocy dla Ukrainy”, organizowanej przez gminę Chojna. Potrzeby były ogromne. Zbieraliśmy: koce, ręczniki, zabawki, pluszaki, żywność długoterminową, kosmetyki, leki, słodycze, przybory szkolne. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego i Klubu Wolontariusza, na znak solidarności z Ukrainą, rozdawali społeczności szkolnej niebiesko – żółte wstążeczki.

Po raz kolejny uczniowie udowodnili, że możemy na nich liczyć. Dary zostały przekazane do Powiatowego Magazynu Humanitarnego, który znajduje się w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Chojnie. Akcja okazała się ogromną pomocą dla najbardziej potrzebujących.

DZIĘKUJEMY ZA OGROMNE SERCE, WSPARCIE I BEZCENNĄ POMOC.

Szkolny Klub Wolontariusza z opiekunami