10.01. – 4.02.2020 r. odbyła się akcja zbiórki darów dla dzieci z Kenii.

Akcja zbiórki darów dla dzieci z Kenii

W dniach od 10 stycznia do 4 lutego 2020 r. w naszej szkole trwała akcja zbiórki darów dla dzieci z Kenii. Zbiórkę zainicjowały uczennice klasy I H/Ż g, Karolina Kubaj oraz Agata Dorżynkiewicz, należące do Szkolnego Klubu Wolontariusza. Akcję koordynuje Wydział Wychowania Katolickiego Kurii Mertopolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.

Wszyscy przyjaciele Misji w Kenii odpowiedzieli na ten apel. Część z nas przeprowadziła adopcję szkolną dziecka, cześć wzięła udział w zbiórce darów, tak jak my.

W zbiórce uwzględniliśmy wszelakiego rodzaju środki do higieny osobistej, przybory szkolne, piłki, skakanki. Dla nas to drobiazgi dostępne i niedrogie, dla przyszłych uczniów z Kenii to rzeczy deficytowe.

Dnia 4 lutego 2020 r. rzeczy zostały przekazane do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Chojnie.
Dziękujemy wszystkim za udział w Akcji.

Karolina Kubaj i Agata Dorżynkiewicz kl. 1 H/Ż g