10.04.2010 r. – trzecia wizyta w Zachodniopomorskiej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie

Trzecia wizyta w Stacji Krwiodawstwa

Dnia 10 kwietnia 2010 r. odbyła się trzecia już wizyta członków Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w Zachodniopomorskiej Stacji Krwiodawstwa w Szczecinie. W wyjeździe uczestniczyli: Sylwia Jasińska, Monika Jaroszyńska, Matra Krzemińska, Honorata Gałązka, Natalia Sowul, Joanna Rokicka, Marta Skrycka, Weronika Łukasiewicz, Patrycja Wajer, Dagmara Porazińska, Rafał Misiewicz, Kacper Czuto, Adam Marek, Waldemar Kurdziel wraz z pedagogami Małgorzatą Limanówką oraz Aleksandrem Lizakiem. W wyjeździe towarzyszyła nam również pani wicedyrektor Sylwia Łozińska. Wśród uczestników był również mieszkaniec Chojny Zygmunt Mazur, który po zapoznaniu się z artykułem o naszej działalności umieszczonym w Gazecie Chojeńskiej przyłączył się do naszej akcji oddawania krwi. Kilkoro uczniów po raz pierwszy oddało krew. Poniżej odczucia jednej z uczennic po pierwszym oddaniu krwi:

To była moja pierwsza wizyta w Zachodniopomorskiej Stacji Krwiodawstwa w Szczecinie. Na początku trochę się bałam, ponieważ zdarzało mi się zasłabnąć na widok krwi. Jednak stres minął po badaniach. Koledzy oprowadzili mnie po stacji i z uśmiechem weszłam na salę, gdzie pobierano krew. I choć wyszłam trochę blada i zmęczona to nie zniechęca mnie to do ponownego przyjazdu. Mam świadomość, że moje chwilowe złe samopoczucie może być ratunkiem dla drugiej osoby. A po zjedzonej tabliczce czekolady, jak to się mówi, wszelkie kolory wróciły.

Uczniowie otrzymali legitymacje Honorowych Dawców Krwi, w którym będą notowane wizyty oraz ilość oddanej krwi. Także przygotowywane są nieśmiertelniki. Kolejny wyjazd do Stacji Krwiodawstwa zaplanowany jest w czerwcu. Cieszymy się z powodu zwiększającej się liczby członków SKHDK i nadal zachęcamy pełnoletnich uczniów do zostania Honorowym Dawcą Krwi. Dając niewiele można obdarować kogoś życiem.