10.06.2020 r. Jakub Skrzypek z klasy 1HŻp otrzymał wyróżnienie w VII edycji konkursu „Poszukiwacze smaków”.

Sprawozdanie z VII edycji konkursu „Poszukiwacze smaków”

10.06.2020 r. rozstrzygnięto VII edycję konkursu „Poszukiwacze smaków”. Konkurs wojewódzki organizowany był pod patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza i Kuratorium Oświaty w Szczecinie skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Młodzież miała za zadanie udokumentowanie lokalnych tradycji kulinarnych poprzez ich wyszukiwanie np. w rodzinnych dokumentach, pamiątkach, zdjęciach, literaturze, rozmowach z rodzicami, dziadkami. Jednym z punktowanych elementów konkursu było przedstawienie na zdjęciu walorów estetycznych produktu lub potrawy, co było zachętą do wspólnego gotowania z rodzicami, dziadkami, czy też podpytywania o rodzinne tradycje.

W konkursie naszą szkołę reprezentował Jakub Skrzypek – uczeń klasy 1HŻp. Za przedstawienie wątróbki z dzika otrzymał wyróżnienie i nagrodę rzeczową. Sporządzanie potraw z dziczyzny to rodzinna tradycja kultywowana od kilku pokoleń w rodzinie Jakuba.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym poszukiwaniu i odkrywaniu tradycyjnych smaków.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka