10.10.2018 r. uczestniczyliśmy w obchodach Święta Drzewa.

Święto Drzewa

10 października 2018 roku kolejny raz nasza szkoła uczestniczyła w obchodach „Święta Drzewa”. Tegoroczna – 16 edycja, która odbyła się pod hasłem „ Każdy liść pochłania CO2”, została poświęcona ochronie klimatu, wpływom człowieka na zmiany klimatu, a także roli i znaczeniu drzew w łagodzeniu skutków tych zmian. Klub Gaja, organizator tego święta, zachęca w ten sposób wszystkich do podejmowania lokalnych działań na rzecz sadzenia i ochrony drzew, a także zmiany naszych codziennych nawyków na bardziej ekologiczne i odpowiedzialne.

Członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego bardzo aktywnie zaangażowali się w przeciwdziałanie zmianom klimatu. Pod hasłem „100 Drzew na 100 – lecie Niepodległości” nawiązali do projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, wolność, niepodległość” i posadzili 100 sadzonek rodzimego Buku otrzymanych od Nadleśnictwa Chojna, dopisując je tym samym do blisko 850 tysięcy drzew posadzonych w całej Polsce.

Dodatkowo członkowie Klubu wręczali uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły symboliczny biało – czerwony listek klonu, nawiązując do projektu „ Niepodległa”.

Opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego

mgr Agnieszka Pawlaczyk