10.10.2019 r. uczestniczyliśmy w obchodach Święta Drzewa.

Święto Drzewa  XVII edycja

10 października 2019 r. odbyła się XVII edycja Święta Drzewa – programu edukacyjnego Klubu Gaja. Tegoroczne hasło, „Drzewa dla klimatu”, miało zaktywizować Polaków do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew – z przesłaniem ochrony klimatu i różnorodności biologicznej.

„Przyroda pomaga nam w adaptacji do zmian klimatu i łagodzenia ich skutków, dlatego powinniśmy ją chronić i odtwarzać zniszczone ekosystemy, a sadzenie drzew pozostaje jednym z najbardziej skutecznych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatu. Działanie zgodne z naturą, a nie przeciwko niej, może przynieść korzyści nam wszystkim”– podkreśla Jolanta Migdał z Klubu Gaja, koordynatorka programu Święto Drzewa.

W naszej szkole obchody Święta Drzewa zorganizowali członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego – pod opieką zespołu nauczycieli przedmiotów przyrodniczych. Miłym akcentem obchodów na rozpoczęcie dnia było wręczenie uczniom jabłek, a głównym punktem obchodów było wspólne posadzenie symbolicznego drzewa oraz czytanie fragmentów poezji i prozy nawiązujących do drzew.

Dodatkowo odbył się konkurs plastyczny i Quiz – pod takim samym hasłem jak tegoroczne Święto Drzewa. Uczniowie z różnych klas mieli możliwość zaprezentować swoje zdolności plastyczne oraz wykazać się wiedzą o roli drzew dla klimatu.

opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego

mgr Agnieszka Pawlaczyk