10-11.11.2021 r. uczestniczyliśmy w obchodach Święta Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości

Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada, łączy w sobie przeszłość – pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność – i teraźniejszość – radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Z okazji Święta Niepodległości, Samorząd Uczniowski poprosił uczniów, aby w dniu 10 listopada 2021 r. przyszli do szkoły w strojach biało – czerwonych lub mieli założony jakiś dodatek w barwach polskiej flagi. Prośba SU spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony klas, które przyłączając się do tej inicjatywy, otrzymały punkty do konkursu na Super Klasę.

W dniu 11 listopada 2021 r., podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości, członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod „Pomnikiem Osadników” na Placu Konstytucji 3 Maja w Chojnie.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

mgr Leszek Lejman