10.11.2015 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Informatyczny “BÓBR”.

X edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego “Bóbr”

10 listopada 2015 roku jedenaścioro uczniów ZSP w Chojnie wzięło udział w  międzynarodowym konkursie z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej “Bóbr”. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz  popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną. Organizatorami konkursu są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz firma VULCAN z Wrocławia.

Konkurs rozpoczął się punktualnie o godzinie 12.00 i trwał nieprzerwanie godzinę. Za  pomocą nowej aplikacji  www.mcourser.pl uczniowie rozwiązywali 24 zadania podzielone na trzy grupy. Każda z nich była inna pod względem trudności. Uczestnicy konkursu zmagali się  z  łamigłówkami matematyczno – logicznymi, które ze względu na czas należało w marę szybko rozwiązać.

4 lutego 2016 r. zostały ogłoszone wyniki, niestety żadnemu z naszych uczniów nie udało się osiągnąć pożądanego rezultatu, mam nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uczniowie lepiej poradzą sobie z zadaniami.

W konkursie uczestniczyli:

1. Chański Przemysław – kl. I TI