10.11.2016 r. uczniowie klasy II d LO wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym V edycji projektu “Licealista w świecie nauki” organizowanym przez ZUT.

Inauguracja projektu ZUT
„Licealista w świecie nauki”

Dnia 10 listopada 2016 roku, uczniowie klasy II d Liceum w ZSP w Chojnie, wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym V edycji projektu “Licealista w świecie nauki” w  Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT w Szczecinie. W realizację projektu, obok pracowników Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt, zaangażowali się  również pracownicy z zaprzyjaźnionych jednostek naukowych ZUT w Szczecinie: Instytut Polimerów oraz Katedra Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin, jak również wspierający przedsięwzięcie, pracownicy Biura Promocji ZUT w Szczecinie oraz Biura Strategii Urzędu Miasta Szczecin.
Projekt jest bezpłatnym Programem Rozwojowym skierowanym do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, polegającym na przeprowadzeniu zajęć laboratoryjnych, których efektem jest uzyskanie, a następnie zaprezentowanie przez uczniów wyników swoich badań naukowych. Jest to niecodzienna okazja dla uczniów, aby samodzielnie, ale pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich, mogli przeprowadzić eksperymenty w doskonale wyposażonych laboratoriach Centrum.
W tym roku chęć udziału w projekcie wyraziło 510 uczniów z 17 szkół ze Szczecina i  okolic.

Na spotkaniu inauguracyjnym uczniowie odebrali symboliczne indeksy oraz zapoznali się  z  nauczycielami akademickimi, z którymi będą realizować prace badawcze zaproponowanych tematów zajęć. Ponadto wysłuchali bardzo ciekawego wykładu na temat “Dlaczego kochamy zwierzęta domowe”.

Rozwiązanie konkretnych problemów i prezentacja uzyskanych przez uczniów wyników to  efekty finalne projektu, którego uroczyste zakończenie odbędzie się w kwietniu 2017 r.

opiekun grupy
mgr Agnieszka Pawlaczyk