11.01.2016 r. odbył się okręgowy etap jubileuszowej XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

OKRĘGOWE ELIMINACJE XX OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU
I ŻYWNOŚCI

11 stycznia w Zespole Szkół nr 6 im. Mikołaja Reja w Szczecinie odbył się okręgowy etap jubileuszowej XX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Hasłem przewodnim tegorocznej olimpiady jest „Żywność prozdrowotna”. W rywalizacji wzięło udział 37 uczniów z 20 szkół województwa zachodniopomorskiego. Pytania dotyczyły problemów żywienia, ewolucji sztuki kulinarnej i technologii potraw, teraźniejszości i przyszłości żywności prozdrowotnej. Naszą szkołę reprezentowała Weronika Tołłoczko z klasy IV TŻ, która zajęła 23 miejsce.

W trakcie trwania eliminacji, dla opiekunów i młodzieży zorganizowano wykłady prowadzone przez pracowników wyższych uczelni Szczecina oraz pokazy: baristyczny i piekarniczy.

Małgorzata Zarzycka