11.09.2018 r. w ramach akcji „Zielona Energia” odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

BŁĘKITNY PATROL w ZSP w CHOJNIE

W dniu 11 września 2018 r. w ramach akcji „Zielona Energia” grupa ratowników WOPR ze Szczecina, wspomagana przez Szkolną Grupę WOPR ZSP w Chojnie, przeszkoliła uczniów klas pierwszych technikum i liceum z zakresu pierwszej pomocy.

Uczniowie, po udzieleniu odpowiedzi na podstawowe pytania z pierwszej pomocy, ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową na elektronicznych fantomach, na których dokładnie można było odczytać skuteczność przeprowadzanej przez nich resuscytacji.

Dodatkowo pierwszoklasiści mogli podszkolić się z zakresu ochrony środowiska i recyklingu oraz zdrowej diety. Dokonali segregacji śmieci – również ze względu na długość ich rozpadu, prawidłowo ułożyli piramidę żywieniową oraz wzięli udział w turnieju „Familiada”, odpowiadając na pytania dotyczące poznanych wcześniej zagadnień.

Zwycięski zespół: Dybizbański Kacper, Konsik Julia, Witkiewicz Nikola, Bała Bartosz, Biel Łukasz

Podsumowanie szkolenia z instruktorami WOPR

Szkolna grupa WOPR: