11.10.2019 r. odbyły się eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

Eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności

11.10.2019 r. odbyły się szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klasy III TŻ, którzy rozwiązywali test obejmujący podstawowe wiadomości z zakresu nauki o żywieniu i żywności oraz technologii gastronomicznej z towaroznawstwem. Test składał się z różnego typu zadań: wybór, prawda – fałsz, przyporządkowanie.

Najlepszy wynik uzyskał Piotr Czarnota, który będzie reprezentował naszą szkołę w eliminacjach okręgowych XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w dniu 3 stycznia 2020 r. w Szczecinie. Przewodnim tematem tegorocznej Olimpiady jest „Żywienie a profilaktyka nadwagi i otyłości”.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka