11.11.2016 r. uczestniczyliśmy w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Udział pocztu sztandarowego i członków Samorządu Uczniowskiego
ZSP w Chojnie
w uroczystościach
z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Ojczyzna moja – to duch narodu”
Maria Konopnicka

W dniu 11 listopada 2016 r. mieszkańcy Chojny obchodzili 98 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzień ten ustanowiono Świętem Narodowym w 1937 roku. Od roku 1939 do  1989 obchodzenie tego święta było zakazane. Po upadku rządów komunistycznych, nabrało szczególnego znaczenia, i jest obchodzone corocznie jako Narodowe Święto Niepodległości.
Uroczystości w Chojnie rozpoczęły się w południe mszą św. za Ojczyznę, celebrowaną przez ks. Jana Zalewskiego, w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie.

Następnie uroczystości przeniosły się na Plac Konstytucji 3 Maja w Chojnie pod „Pomnik Osadników” autorstwa artysty rzeźbiarza – Stanisława Biżka. Udział w nich wzięły władze samorządowe, mieszkańcy, goście Gminy Chojna i poczty sztandarowe placówek oświatowych, organizacji pozarządowych, Ochotniczych Straży Pożarnych, instytucji i zakładów pracy. Po  przemówieniu Burmistrza Gminy Chojna Adama Fedorowicza, odśpiewano hymn narodowy, złożono wiązanki i zapalono znicze pod pomnikiem na placu Konstytucji 3 Maja.

Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Aleksandra Szurgocińska, Julia Łągiewczyk, Jakub Surowiecki i członkowie Samorządu Uczniowskiego: Ida Rumbuć i Konrad Wiszniowski.

mgr Emilia Skrzypa
mgr Marek Łągiewczyk