11.12.2018 r. w ramach działań profilaktycznych odbyło się spotkanie z aktorem panem Lechem Dyblikiem.

Spotkanie z aktorem Panem Lechem Dyblikiem

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, w ramach Programu wychowawczo – profilaktycznego, zrealizowano działanie profilaktyczne, którego celem było uświadomienie młodzieży negatywnych skutków zachowań ryzykownych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych. W dniu 11 grudnia 2018 r. odbyło się spotkanie z Panem Lechem Dyblikiem, aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, którego znamy m.in.  z  filmów: „Dom zły”, „Wołyń”, „Pod mocnym aniołem”, „Drogówka”, „Chce się  żyć”, czy też „Świat według Kiepskich”. Pan Lech Dyblik jest również pieśniarzem, gra na gitarze. Aktor d 27 lat jest niepijącym alkoholikiem.

Podczas spotkania z uczniami Pan Dyblik opowiadał bardzo szczerze o swoich doświadczeniach sprzed lat, wpływie jego problemu na życie rodzinne, o spotkaniu z  wartościowymi ludźmi, którzy mieli pozytywny wpływ na zmianę w jego życiu. Podczas swojej opowieści Pan Lech wielokrotnie mówił o znaczeniu rodziny, relacjach z bliskimi, które powinny być oparte na szacunku i zaufaniu. Swoją opowieść pieśniarz przeplatał grą na  gitarze i śpiewem m.in. pieśni rosyjskich.

Opowieści aktora wywarły niesamowite wrażenie na uczestnikach spotkania. Interesująca osobowość Pana Dyblika, człowieka niezwykle otwartego i szczerego, wzbudziła sympatię uczniów. Aktor chętnie pozował do zdjęć – nie tylko z uczniami.

Serdecznie dziękujemy Burmistrzowi Gminy Chojna oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Chojnie za sfinansowanie działania profilaktycznego zrealizowanego przez ZSP w Chojnie.

mgr Małgorzata Limanówka