11 – 14.09.2018 r. odbył się kiermasz podręczników.

Kiermasz podręczników szkolnych

Zgodnie z kalendarzem imprez i przedsięwzięć szkolnych, od kilku lat we wrześniu, odbywa się w naszej szkole kiermasz podręczników. W tym roku kiermasz został przeprowadzony w dniach 11 – 14 września 2018 r. w czytelni szkolnej – sala 33 w budynku nr 1. Samorząd Uczniowski przekazał informację o kiermaszu całej społeczności szkolnej, zadbał o to, by uczniowie mogli kupić książki od starszych kolegów. Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników sporządzili listę książek, na której znajdowały się:  imię i nazwisko oraz klasa sprzedającego, autor, tytuł i wycena książki. Przeznaczone do  sprzedaży podręczniki wyeksponowano w czytelni na specjalnie w tym celu przygotowanych stołach.

Prowadzeniem kiermaszu zajmowały się panie bibliotekarki, wspomagane przez Samorząd Uczniowski. Obrót używanymi podręcznikami z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów i rodziców. Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się w podręczniki – tańsze nawet o połowę ceny niż ta, proponowana w  księgarniach. Biblioteka ani szkoła nie czerpie żadnych korzyści finansowych z tej akcji. Mamy za to olbrzymią satysfakcję ze współpracy z uczniami i rodzicami. Cieszymy się,  że  możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów. W tym roku sprzedano 950 sztuk z 1200 zgromadzonych egzemplarzy.

Zachęcamy do częstego zaglądania do szkolnych podręczników i życzymy świetnych ocen na  sprawdzianach w tym roku szkolnym.

mgr Gabriela Lasowska