12.01.2018 r. odbył się bal studniówkowy.

STUDNIÓWKA 2018

12 stycznia 2018 roku był bardzo ważną datą dla uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Po trzech lub czterech latach edukacji, tegoroczni maturzyści bawili się wspólnie na balu studniówkowym. Dla wszystkich było to długo wyczekiwane wydarzenie, które pozwoliło na chwilę zapomnieć o czekającym ich egzaminie maturalnym.

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie balu przyszłych maturzystów w auli szkolnej. Studniówka rozpoczęła się punktualnie o godz. 18:00 powitaniem wszystkich zgromadzonych przez prowadzących – Justynę Leszczyńską i Marcina Stasińskiego. Następnie Pani dyrektor Adriana Salamończyk, w krótkim przemówieniu, oficjalnie rozpoczęła uroczystość. By  tradycji stało się zadość uczniowie klas maturalnych zatańczyli na początku wspólnego poloneza. W ramach podziękowań za poświęcony czas, cierpliwość i pracę podarowali kwiaty i szczere życzenia dyrekcji szkoły i wychowawcom klas.

Kiedy zakończyła się część oficjalna uczniowie i grono pedagogiczne zasiedli do pięknie udekorowanych stołów. Nadeszła chwila na kolację i inne przepyszne dania. W końcu nadszedł czas na zabawę. Na parkiecie pojawiły się wszystkie pary oraz nauczyciele. Sala mieniła się od kolorów pięknych sukienek i eleganckich garniturów maturzystów. Wszyscy dobrze się bawili przy dźwiękach najlepszych przebojów. O północy po raz kolejny uczniowie zatańczyli poloneza, ale tym razem z nauczycielami. Zabawa została uwieczniona przez kamerzystę i fotografów. Była to niezwykła i niezapomniana noc. W świetnych humorach, z uśmiechem na twarzy nasi maturzyści wytrwale bawili się do 2. nad ranem.

Studniówka była bardzo ważnym wydarzeniem w życiu klas maturalnych. Bal oraz lata spędzone w liceum i technikum zostaną w pamięci każdego. Nasze wspomnienia będą zawsze ciepłe i pełne nostalgii.