12.01.2018 r. odbyły się eliminacje okręgowe XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

ELIMINACJE OKRĘGOWE XXII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU I ŻYWNOŚCI

12 stycznia 2018 r. w Zespole Szkól Nr 6 w Szczecinie odbyły się eliminacje okręgowe XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji są: ,,Owoce i warzywa – przetwórstwo i rola w żywieniu”.

Do rywalizacji przystąpiło 44 uczniów z 25 szkół województwa zachodniopomorskiego i  lubuskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy III TŻ: Anita Orszulak, która zajęła 18 miejsce i Justyna Jaz – 24 miejsce.

W trakcie eliminacji zorganizowano następujące wykłady poprowadzone przez pracowników wyższych uczelni Szczecina: „Wartość odżywcza cennych, choć zapomnianych warzyw strączkowych” dr hab. Wioletta Biel– Wydział Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, „Prozdrowotne właściwości żurawiny” dr hab. Katarzyna Janda – Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Katedry Biochemii i Chemii Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w  Szczecinie. Uczennica z technikum obsługi turystycznej przedstawiła prezentację dotyczącą realizacji projektu: ,,Doświadczenie ma znaczenie 2” finansowanego ze środków UE.

mgr inż. Małgorzata Zarzycka