12.01.2019 r. odbyły się eliminacje okręgowe LXVIII Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Poznaniu.

ELIMINACJE OKRĘGOWE TURNIEJU BUDOWLANEGO

„ZŁOTA KIELNIA”

W dniu 12 stycznia 2019 r. odbyły się eliminacje okręgowe LXVIII Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” w Poznaniu. Organizatorem konkursu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej i Kultury Fizycznej w Grudziądzu. Celem turnieju jest  pogłębianie wiedzy zawodowej z zakresu budownictwa, podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej, doskonalenie umiejętności praktycznych w wybranym zawodzie, kształtowanie umiejętności samodzielnego przyswajania wiedzy i kształtowania umiejętności zawodowych, zapoznanie młodzieży z najnowszymi rozwiązaniami materiałowymi oraz technologicznymi wykonania robót i usług budowlanych, stworzenie uczniom możliwości rozwijania swoich  zainteresowań i uzdolnień, doskonalenie form i metod twórczej pracy nauczycieli z  młodzieżą oraz przygotowanie uczniów do podejmowania pracy zawodowej.

W eliminacjach okręgowych naszą szkołę reprezentował Piotr Lach, uczeń klasy 3 MZ, pod opieką instruktora zawodu pana Adama Bachów. Eliminacje te polegały na rozwiązaniu 40 zadań testowych związanych z budownictwem, a w szczególności z kwalifikacją dotycząca zagadnień malarsko – tapeciarskich oraz na rozwiązaniu zadania praktycznego. Niestety Piotrowi nie udało się zająć znaczącego miejsca. Dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

mgr inż. Andżelika Szkuciak