12.01.2020 r. kwestowaliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W roku 2020, kolejny już raz, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie włączył się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odpowiedzialnymi za  przeprowadzenie akcji w szkole byli mgr inż. Izabela Barylska i mgr Leszek Lejman. Przygotowania do wielkiego finału, który odbywał się 12 stycznia 2020 r., rozpoczęły się  już w listopadzie, kiedy został założony sztab 2537.

W zbiórce wzięło udział 29 wolontariuszy z naszej szkoły. Na początku stycznia miało miejsce spotkanie, podczas którego zostali oni zapoznani z regulaminem i wszystkimi szczegółami Finału, jak również odebrali akcesoria finałowe, tj. puszkę, identyfikator i  gratisowe gadżety, takie jak: kominy na szyję, smycze do kluczy czy plecaki. Cała akcja w  naszym sztabie odbywała się pod nadzorem policji, która była poinformowana o  wszelkich szczegółach.

Tegoroczna zbiórka pieniędzy była przeznaczona dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

W dniu Finału, tj. 12 stycznia 2020 r. na ulicach miasta, oprócz wolontariuszy z naszego sztabu, pieniądze zbierali wolontariusze ze sztabu w Centrum Kultury. Nasi wolontariusze dzielnie przemierzali ulice Chojny, zbierając pieniądze na szczytny cel. Stołówka naszego internatu była miejscem, gdzie wszyscy zmarznięci zbierający mogli wypić ciepłą herbatę i zjeść coś słodkiego w  przerwie podczas kwestowania. Posiłek był sponsorowany przez Radę Rodziców przy ZSP. O  godz. 14.00 rozpoczęły się występy w Centrum Kultury, którym towarzyszyła licytacja licznie ofiarowanych przez ludzi przedmiotów oraz tych przysłanych przez Fundację WOŚP. Kulminacją dnia było światełko do nieba, wysłane o godzinie 20.00 w solidarności z całą Polską.

Zarówno wolontariusze, jak i darczyńcy nie zawiedli naszych oczekiwań. Ze zbiórki na ulicach i  licytacji uzyskaliśmy w Chojnie rekordowe 60707,18zł i 396,14 euro. Serdecznie dziękujemy wszystkimza zaangażowanie i okazaną pomoc i mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli napisać o równie wspaniałych zebranych kwotach.

mgr Leszek Lejman