12.04.2022 r. uczniowie ZSP w Chojnie wzięli udział w Zachodniopomorskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych w Policach.

Zachodniopomorski Przegląd Musztry Klas Mundurowych

12 kwietnia 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie uczestniczyli w Zachodniopomorskim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych, który odbył się na hali sportowo – widowiskowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Organizatorem przedsięwzięcia byli Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Szczecinie.

Przegląd to forma rywalizacji zespołów w zakresie: musztry zespołowej zgodnej z  regulaminem musztry Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, programu dowolnego oraz  polskiej piosenki marszowej. Celem przedsięwzięcia była popularyzacja klas mundurowych, prezentacja poziomu ich wyszkolenia oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich młodzieży. Uczniowie naszej szkoły zajęli 6 miejsce.

Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja sprzętu wojskowego i służb mundurowych, między innymi ze stacjonującego w Warszawie Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego.

mgr Marek Bednarz