12.06.2017 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzili dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Trzcińsku – Zdroju.

WIZYTA WOLONTARIUSZY
W PLACÓWCE OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZEJ
W TRZCIŃSKU – ZDROJU

W dniu 12 czerwca 2017 r. męska część Szkolnego Klubu Wolontariusza, pod opieką pani Katarzyny Mickiewicz – Bindas, odwiedziła zaprzyjaźnioną Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą w Trzcińsku – Zdroju. Wolontariusze chcieli podzielić się z dziećmi wrażeniami z mijającego roku szkolnego oraz planami na wakacje, a ponieważ dzień ten był pochmurny i deszczowy, zwyczajnie – miło spędzić czas na rozmowach indywidualnych w  pokojach dzieci przy ciepłej herbacie.

Wolontariusze znakomicie przygotowali się do wizyty. Przywieźli wyśmienite wypieki, przygotowane przez ucznia kl. I TŻ – Wojtka, oraz torbę wypełnioną czekoladami, które podarowali członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi.

Z czekolad – tradycyjnie najbardziej cieszyły się maluchy, a przepysznymi domowymi wypiekami częstowali się wszyscy mieszkańcy domu.

Czas mijał nam szybko. Wielu z nas – zarówno wolontariusze, jak i dzieci – spieszyło się do książek, by w ostatnich dniach nauki wykazać się przed nauczycielami wiedzą świadczącą o naukowych ambicjach. Ustaliliśmy, że następnym razem spotkamy się, wraz  z  opiekunami, na wycieczce rowerowej, podczas której poznamy bliżej urokliwe ścieżki polne i leśne naszych okolic.

Dominik, kl. II TI
Szymon, kl. II b LO