12.09.2016 r. odbył się kiermasz podręczników szkolnych.

Kiermasz podręczników szkolnych

Od kilku już lat we wrześniu odbywa się w naszej szkole kiermasz podręczników. W  tym roku kiermasz został przeprowadzony 12 września 2016 r. we wnęce na pierwszym piętrze w budynku nr 1, a do końca września sprzedaż kontynuowano w czytelni szkolnej. Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników przygotowali listę książek, na której znajdowały się: imię i nazwisko oraz klasa sprzedającego, autor, tytuł i wycena książki. Przeznaczone do sprzedaży podręczniki wyeksponowano we wnęce oraz czytelni na  specjalnie w tym celu przygotowanych stołach.

Prowadzeniem kiermaszu zajmował się nauczyciel – bibliotekarz oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Sprzedano 857 sztuk z 957 zgromadzonych egzemplarzy.

Obrót używanymi podręcznikami z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów i rodziców. Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się w podręczniki, tańsze nawet o połowę ceny od tej – proponowanej w  księgarniach. Biblioteka ani szkoła nie czerpie żadnych korzyści finansowych z tej akcji. Za to mamy olbrzymią satysfakcję ze współpracy z uczniami i rodzicami. Cieszymy się,  że  możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów.

mgr Gabriela Lasowska