12.11. – 6.12.2019 r. wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza prowadzili zbiórkę paczek dla pensjonariuszy DPS w Trzcińsku – Zdroju w ramach akcji „Razem na Święta”.

Paczka dla pensjonariusza DPS w Trzcińsku – Zdroju w ramach akcji „Razem na Święta”

W dniach od 12 listopada do 6 grudnia 2019 r. Szkolny Klub Wolontariusza prowadził zbiórkę darów, paczek dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej z Trzcińska – Zdroju. Seniorów odwiedzamy często, są przecież skarbnicą doświadczeń, którymi lubią się dzielić z  młodzieżą. Ponad osiemdziesięciu pensjonariuszy już nas oczekuje. Finał nastąpi 19  grudnia 2019 r. Tymczasem Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, który przypada 5  grudnia, nasi uczniowie spędzili na pakowaniu i segregowaniu prezentów. Jak zawsze szkolna społeczność pokazała, że można na nią liczyć. Darów jest tak dużo, że każdy senior otrzyma paczkę oraz kartkę świąteczną z życzeniami od każdej biorącej udział w akcji klasy. Dziękujemy klasom oraz wychowawcom.

Jeszcze nie ma ostatecznego podsumowania akcji, ale już wiemy, że klasa 1 WZ g przekazała najwięcej, bo aż 14 paczek. Z taką młodzieżą wolontariat to czysta przyjemność.

Paczka dla pensjonariusza Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju jest  jednym z działań akcji „Razem na Święta”, do której gorąco zachęca Minister Edukacji Narodowej.

Opiekun SKW

mgr Aneta Żurawska