12.12.2019 r. uczestniczyliśmy w akcji poboru krwi.

Akcja poboru krwi

12 grudnia 2019 roku, po raz kolejny na placu przy ZSP w Chojnie, pojawił się  mobilny punkt poboru krwi z Zachodniopomorskiego Centrum Krwiodawstwa i  Krwiolecznictwa ze Szczecina.

Akcja zorganizowana została w ramach obchodów „Szkolnych Dni Profilaktyki”. Zainteresowani uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy Chojny, mogli udać się  do  ambulansu, aby oddać swoją krew. Jednorazowo, krwiodawca oddając nawet do  0.450  ml krwi może uratować życie innej osobie.

Przedsięwzięcie to cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ łącznie krew oddało około 54 uczniów, 2 nauczycieli i czworo mieszkańców Gminy Chojna. Krwiodawcy podzielili się  czekoladami, które sami otrzymali, z dziećmi z placówki opiekuńczo – wychowawczej w  Chojnie. Łącznie zebrano 87 czekolad.

Dodatkowo, tego samego dnia odbyły się prelekcje, prowadzone przez lekarza z  Zachodniopomorskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – dr T. Gębkę, mające na celu promowanie postaw prospołecznych oraz idei krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Wszystkim krwiodawcom należą się podziękowania za tak godną naśladowania postawę.

mgr Aleksander Lizak