12 – 15.09.2017 r. odbył się kiermasz podręczników.

Kiermasz podręczników szkolnych

Od kilku lat we wrześniu odbywa się w naszej szkole kiermasz podręczników. W tym roku kiermasz został przeprowadzony w dniach 12– 15 września 2017 r. w czytelni szkolnej. Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników sporządzili listę książek, na której znajdowały się: imię i nazwisko oraz klasa sprzedającego, autor, tytuł i wycena książki. Przeznaczone do sprzedaży podręczniki wyeksponowano w czytelni na specjalnie w tym celu przygotowanych stołach.Prowadzeniem kiermaszu zajmowały się panie bibliotekarki p.  H.  Leszczyńska oraz p. G. Lasowska.

Obrót używanymi podręcznikami z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze  strony uczniów i rodziców. Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się  w  podręczniki tańsze nawet o połowę ceny niż ta, proponowana w księgarniach. Biblioteka ani szkoła nie czerpie żadnych korzyści finansowych z tej akcji. Za to mamy olbrzymią satysfakcję ze współpracy z uczniami i rodzicami. Bardzo cieszymy się, że  możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów.

W tym roku sprzedano 915 sztuk z 1020 zgromadzonych egzemplarzy.

mgr Gabriela Lasowska