12 – 18.09.2019 r. odbył się kiermasz podręczników.

Sprawozdanie z kiermaszu podręczników szkolnych

Od kilku lat we wrześniu, zgodnie z kalendarzem imprez i przedsięwzięć szkolnych, odbywa się w naszej szkole kiermasz podręczników. W tym roku kiermasz został zaplanowany w bibliotece szkolnej na 12 – 13 września, ale ze względu na duże zainteresowanie został przedłużony do 18 września 2019 r. Samorząd uczniowski przekazał informację o kiermaszu całej społeczności szkolnej. Zadbał o to, by uczniowie mogli kupić książki od starszych kolegów. Uczniowie zainteresowani sprzedażą podręczników sporządzili listę książek, na której znajdowały się: imię i nazwisko, klasa sprzedającego, autor, tytuł i  wycena książki. Przeznaczone do sprzedaży podręczniki wyeksponowano w bibliotece na  specjalnie w tym celu przygotowanych stołach. Prowadzeniem kiermaszu zajmowała się  p. Gabriela Lasowska.

Obrót używanymi podręcznikami z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze  strony uczniów i rodziców. Jest to doskonała okazja, aby młodzież zaopatrzyła się  w  podręczniki tańsze nawet o połowę ceny niż ta, proponowana w księgarniach. Biblioteka i szkoła nie czerpią żadnych korzyści finansowych z tej akcji. Za to mamy olbrzymią satysfakcję ze współpracy z uczniami i rodzicami. Cieszymy się, że możemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców i uczniów.

Zachęcam do częstego zaglądania do szkolnych podręczników i życzę świetnych ocen w tym roku szkolnym.

mgr Gabriela Lasowska