13.01.2019 r. włączyliśmy się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

XXVII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, po raz kolejny, włączył się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odpowiedzialnymi za przeprowadzenie akcji w  szkole byli pani mgr inż. Małgorzata Zarzycka i pan mgr Leszek Lejman. Przygotowania do wielkiego finału, który odbył się 13 stycznia 2019 r., rozpoczęły się już w październiku, kiedy został założony sztab 2537.

W listopadzie uczniowie mieli możliwość zgłosić chęć wzięcia udziału w zbiórce – jako wolontariusze. Z takiej możliwości skorzystało 26 osób z naszej szkoły i nie tylko. Na  początku stycznia miało miejsce spotkanie z wolontariuszami, podczas którego zapoznani zostali z regulaminem, poinformowani o wszystkich szczegółach Finału i odebrali akcesoria finałowe, tj. puszkę, identyfikator i gratisowe gadżety, takie jak plecaki, kominy na szyję czy  smycze do kluczy. Cała akcja w naszym sztabie odbywała się pod nadzorem policji, która była poinformowana o wszelkich szczegółach.

W końcu nadszedł dzień Finału. Tegoroczna zbiórka pieniędzy była przeznaczona na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Na ulicach miasta, oprócz wolontariuszy z  naszego sztabu, pieniądze zbierali wolontariusze ze sztabu w Centrum Kultury. Nasi wolontariusze dzielnie, mimo padającego deszczu, przemierzali ulice Chojny, zbierając pieniądze na szczytny cel. Wszyscy zmarznięci zbierający w stołówce internatu mogli wypić ciepłą herbatę i zjeść bigos, z czego część skorzystała w przerwie podczas kwestowania. Posiłek był sponsorowany przez Radę Rodziców przy ZSP, a przygotowany przez nasze panie kucharki. O godz. 14.00 rozpoczęły się występy w Centrum Kultury, którym towarzyszyła licytacja licznie ofiarowanych przez ludzi przedmiotów oraz tych przysłanych przez Fundację WOŚP. Kulminacją dnia było światełko do nieba wysłane o godzinie 20.00 w solidarności z  całą Polską.

Zarówno wolontariusze, jak i darczyńcy nie zawiedli naszych oczekiwań. Ze zbiórki na ulicach i licytacji uzyskaliśmy w Chojnie 43657,32 zł i 491,73 euro, co jest dotychczasowym rekordem. Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i okazaną pomoc i mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli napisać o równie wspaniałych zebranych kwotach.

mgr Leszek Lejman