13.02.2021 r. uczniowie klasy 2 bdp LO uczestniczyli w lekcji geografii online zorganizowanej w ramach patronatu przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Lekcja geografii online w klasie 2bdp LO
Przemysł tradycyjny a przemysł zaawansowanych technologii

13.02.2021 r. uczniowie klasy 2 bdp Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w lekcji geografii prowadzonej przez pana prof. US Pawła Czaplińskiego. Lekcja odbyła się online na  platformie Microsoft Teams. Temat wykładu to: Przemysł tradycyjny a przemysł zaawansowanych technologii.

Pan Profesor w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię rozwoju przemysłu i zmiany, które w nim zachodziły. Zwrócił uwagę na różnice między przemysłem tradycyjnym, a  przemysłem wysokich technologii. Omówił czynniki lokalizacji oraz formy koncentracji przemysłu high – tech i formy koncentracji przemysłu tradycyjnego. Poruszył kwestie wydatków na badania i rozwój w krajach Unii Europejskiej oraz wpływu przemysłu na stan środowiska przyrodniczego.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy szkoły z Instytutem Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno – Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego.

mgr Edyta Daszkiewicz