13.03.2013 r. odbył się VI Powiatowy Konkurs Mitologiczny.

VI POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY

13 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbył się VI Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Organizatorem konkursu jest ZSP Nr1 w Chojnie, koordynatorami są nauczyciele: Krzysztof Pośniak i Gabriela Lasowska.
Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gryfińskiego. W konkursie wzięło udział pięć szkół:

– Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach(Opiekun: Renata Walawender),

– Gimnazjum nr 2 w Gryfinie(Opiekun: Angelika Obitko),

– Publiczne Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralicach(Opiekun: Zofia Kwiecień),

– Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie(Opiekun: Katarzyna Wieder),

– Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie (Opiekun: Krzysztof Pośniak).

Drużyny w pierwszej części konkursu układały drzewo genealogiczne bogów. W drugiej rundzie zmierzyły się z zadaniem „postać zagadka”. Następnie odpowiadały na 5 losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności, w określonym czasie.

W czwartej rundzie(kalambury) młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł.

Piąta runda, nieco zmodyfikowana, w tym roku polegała na wylosowaniu rekwizytów i odgadnięciu, z którego mitu pochodzi przedmiot. Następnie na podstawie wylosowanych rekwizytów uczestnicy przygotowywali scenkę.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie w składzie: Alicja Krystofiak, Aneta Cieślak, Piotr Korban, Piotr Król;

II miejsce: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach: Joanna Kubica, Dagmara Janoszek, Miłosz Walawender, Grzegorz Woźniak;

III miejsce: Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie: Ada Laskowska, Karolina Błoch, Krzysztof Janicki, Mikołaj Gajowski;

IV miejsce: Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie: Jakub Rzechółka, Karolina Rzechółka, Karolina Gajewska;

V miejsce: Publiczne Gimnazjum im. Marka Kotańskiego w Góralikach: Karolina Leśniak, Dominika Nagaj, Hubert Chyjek, Jakub Czekała;

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której pracowały:
– Eugenia Hajduk – emerytowany nauczyciel języka polskiego, wieloletni pracownik i wicedyrektor ZSP Nr 2 w Chojnie;
– Teresa Błońska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie;
– Zofia Eckert – emerytowany Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie;

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu i zapraszamy na następną edycję w 2014 roku.