13.04.2022 r. pracownicy naukowi Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno–Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego przeprowadzili zajęcia w naszej szkole w ramach współpracy patronackiej.

Zajęcia w ramach współpracy naukowej z Instytutem Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno–Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego

13.04.2022 r. pracownicy naukowi Instytutu Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno–Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego prowadzili zajęcia dla młodzieży naszej szkoły w ramach współpracy patronackiej.

Dr Anna Czaplińska, z pochodzenia Ukrainka, poprowadziła w klasie 3 bdp LO wykład „Ukraina jedna czy dwie?” Wykład poruszał tematykę dwukulturowości Ukrainy, wspólną historię i bogactwo kulturowe ukraińsko-rosyjskie. Pani dr spotkała się również z uczniami klasy 1 e, pochodzącymi z objętej działaniami wojennymi Ukrainy.

Dr Jacek Rudewicz poprowadził zajęcia w klasie 3 d i 2 a LO oraz w klasie 1 LO (grupa a3). Spotkania miały charakter quizu wiedzy z geografii społeczno – ekonomicznej. Zwycięzcy potyczek geograficznych otrzymali atrakcyjne nagrody.

Warsztaty w pracowni komputerowej, na temat: „W jaki sposób dane przestrzenne zmieniają funkcjonowanie społeczeństwa”, poprowadził prof. Michał Kupiec. Młodzież klasy 3 d LO i  klasy 1 TB miała okazje poznać strony internetowe, mapy przedstawiające różne zjawiska przyrodnicze, gospodarcze i społeczne, które można wykorzystać w celu rozwiązywania różnych problemów w codziennym funkcjonowaniu.

mgr Edyta Daszkiewicz