13.06.2018 r. uczniowie ze szkolnego Klubu Wolontariusza z wizytą w schronisku dla kotów w Witniczce.

WIZYTA WOLONTARIUSZY W SCHRONISKU DLA KOTÓW W WITNICZCE

13 czerwca 2018 r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza: Sara, Małgosia, Kamila i Dominik wraz z opiekunką, Panią Katarzyną Mickiewicz – Bindas, ponownie odwiedzili niesamowite miejsce, jakim jest schronisko dla kotów w Witniczce, założone przez  Stowarzyszenie Ochrony Natury i Krajobrazu. Naszym celem było przekazanie schronisku zebranego przez społeczność szkolną i nas samych pokarmu w postaci suchej karmy i puszek dla kotów.

Po przekazaniu jedzenia mieliśmy okazję pooglądać koty i kocięta czekające na adopcję w  ich  stałym otoczeniu, jakim jest budynek specjalnie dla nich wybudowany. Ku naszemu pozytywnemu zdziwieniu, zastaliśmy wiele zmian w konstrukcji, które przynoszą jeszcze więcej wygody dla pozostających w nim podopiecznych. Na przykład, pojawiły się specjalne, wyodrębnione boksy i kojce dla kociąt oraz kotów wymagających leczenia.

To naprawdę niesamowite, że jedna rodzina podejmuje się tego trudnego zadania, a  mianowicie stałego opiekowania się kotami, których liczba obecnie wynosi czterdzieści osiem. Zapewne liczba podopiecznych wzrośnie, ponieważ na przełomie wiosny i lata najwięcej jest krzywdzonych i porzucanych zwierząt.

Jesteśmy bardzo wdzięczni właścicielom za okazywaną dobroć i realizację planu, według którego koty mogą zacząć nowe życie, odcinając się często od złej i trudnej przeszłości, która je spotkała. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do zaangażowania się w zbiórkę żywności dla naszych braci mniejszych, która trwa nieprzerwanie przez cały rok. Pamiętajmy, że warto ofiarować odrobinę szczęścia tym, którzy go potrzebują.

Kamila Pisanko, kl. I bd LO