13.11.2018 r. uczniowie kl. 2 ac LO i kl. 2 MPS wzięli udział w spotkaniu edukacyjnym w ramach projektu – „Młodzi bezpieczni. Nie dla patologii. Tak dla bezpieczeństwa.” w Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie.

Udział kl. II ac LO i 2 MPS spotkaniu edukacyjnym w ramach projektu „Młodzi bezpieczni. Nie dla patologii. Tak dla bezpieczeństwa.”

W dniu 13 listopada 2018 r. uczniowie kl. 2 ac LO i kl. 2 MPS wzięli udział w  spotkaniu edukacyjnym dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach projektu – „Młodzi bezpieczni. Nie dla patologii. Tak dla bezpieczeństwa.” Spotkanie odbyło się  w  Wyższej Szkole Humanistycznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie. Zajęcia odbyły się w trzech modułach tematycznych:

Pierwszy temat – „Żandarmeria Wojskowa – w trosce o porządek publiczny”. Spotkanie ze szczecińskimi żandarmami to wyjątkowa okazja, by lepiej poznać funkcjonowanie i  zadania Żandarmerii Wojskowej, a także by dowiedzieć się, jak dba ona o porządek publiczny w naszym kraju.

Drugi temat – Stresy i konflikty w naszym życiu: jak sobie radzić, by nie stracić głowy”. Wszyscy musimy się zmagać ze stresem i wszyscy wchodzimy czasem w konflikty. Jak  radzić sobie z jednym i drugim ? Psycholog Szymon Kucharski podpowiedział młodzieży kilka przydatnych sposobów na odstresowanie się oraz na radzenie sobie podczas kłótni i  sporów!

Trzeci temat – „Przemoc w domu i w szkole – jak się przed nią uchronić?”

Przemoc w domu i w szkole to zjawiska, z którymi spotykamy się (niestety) dość często. Jak  jednak je dobrze rozpoznać? Jak na nie reagować, chronić się, gdzie szukać pomocy? Uczniowie się dowiedzieli – dzięki temu mogą pomóc sobie lub innym!

mgr Aleksander Lizak